12 sie 2017

Pierwsza lekcja tropienia

Witajcie! W dzisiejszym poście co nieco o tropieniu i magicznym sposobie na zajęcie psiego umysłu ;)

Tropienie – szukanie i podążanie przez psy śladami np. zwierzyny. Tropienie jest naturalną czynnością psów, które znajdują trop węchem. 

                                                   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Od tygodnia jesteśmy w posiadaniu maty aktywizująco-węchowej.

Bardzo się ucieszyłam z propozycji przetestowania maty ze względu na to,że Iron uwielbia czynności związane z użyciem nosa.Jego ulubione dwa sporty to tropienie i bikejoring,które codziennie trenujemy.

Kilka słów o macie RedDog
Innowacyjna mata aktywizująco-węchowa RedDog.
"Stymuluje instynkt psa,rozwija umiejętność koncentracji.Zapewnia zajęcie poprzez zabawę zarówno dla pupila jak i dla właściciela.
Redukuje nadmiar stresów, dostarcza dodatkowe bodźce.
Jest idealnym produktem dla zwierzaka w każdym wieku, wielkości i rasy. Ponad to dla szczeniaków -wspomaga ich rozwój."

Jeżeli myślicie,że jest to zwykła wycieraczka z polarem to jesteście w błędzie ;)
Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam jak wyglądają te maty byłam pozytywnie zaskoczona,ponieważ są miłą odmianą od najczęściej dostępnych na rynku.Pani Agnieszka wykonuje wszystko z dużą precyzją.W ofercie jest rozmaity wybór kolorów,wzorów,wielkości i nawet kształtów mat węchowych.
Nasza jest w kształcie koła i posiada wiele zakamarków,w których można schować przysmaki.

Dzięki temu psu odszukanie smaczka zajmie więcej czasu i przede wszystkim z niektórymi kryjówkami będzie miał nie lada wyzwanie by wydostać przysmak.

Poniżej filmik

Taka mata z pewnością przyda się by zająć psiaka czymś extra.
Jest to bardzo ciekawy i przydatny patent dla psich łakomczuchów ;) Dzięki temu psiak nie będzie łapczywie zjadał jedzenia.

Wielkim plusem tych "zabawek" jest fakt,że wychodząc z domu pies ma zajęcie i zamiast gryzienia mebli - wymęczy się psychicznie i po powrocie do domu zastaniemy psa śpiącego.

Dodatkowo jeżeli planujecie np. tropienie użytkowe,taka mata sprawdzi się idealnie do kojarzenia komendy "szukaj" jako coś co jest super,wow i pyszne bo jak odnajdzie czeka go nagroda.
Iron jest na etapie rozpoznawania i szukania danych przysmaków w trawie w odległościach ok 6 metrów od rozpoczęcia.Bardzo się cieszę,że wszystko ładnie pojmuje i nowe rzeczy przychodzą mu z łatwością.W przyszłości mam w planach zapisać go na kurs z tropienia- zobaczymy jak to będzie.Iron dzięki temu skupia na wykonywanej czynności i zapomina o innych bodźcach.Gdy jest zajęty szukaniem nie zwraca nawet uwagi na szczekanie innych psów,co bardzo mnie cieszy.Komenda "koniec" pies automatycznie przerywa.

Podsumowując 

Mata jest solidnie wykonana,bardzo starannie i robi świetne wrażenie estetyczne!
U nas mata sprawdziła się znakomicie i codziennie z niej korzystamy.

Więcej wzorów możecie zobaczyć pod tymi linkami


Serdecznie polecamy dla każdego psiaka! 


4 komentarze:

 1. Ta mata wygląda świetnie! Aż sama bym taką chciała...
  Super recenzja :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, ale świetna mata!
  PS. Ciekawa recenzja :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale świetne wykonanie! Ja zaczęłam robić dwu kolorową na wycieraczce, ale zabrakło polaru. Chyba będę musiała dokończyć nieco innym bo ten był w paski i nie mogę takiego znaleźć :D.

  OdpowiedzUsuń
 4. my mamy własnoręcznie wykonaną najpopularniejszą matę na wycieraczce, ale myślę, że Lokiemu również przypadła by do gustu ta z Twojej recenzji - węszenie to jest to:)

  OdpowiedzUsuń