19 lut 2017

Cortex


Pewien czas temu otrzymaliśmy do testów produkty niezbędne w apteczce dla naszego pupila od firmy Cortex. 

O Firmie
"BGM Pharma Sp. z o.o. to ekologiczna polska firma farmaceutyczno – kosmetyczna, która specjalizuje się w opracowywaniu innowacyjnych produktów, produkcją i sprzedażą farmaceutyków oraz kosmetyków na rynku polskim jak i zagranicznym.
Prowadzimy projekty badawcze i rozwojowe, aby dostarczyć pacjentom nowoczesne i innowacyjne produkty dostosowane do aktualnych potrzeb zdrowotnych.
Opracowujemy projekty w oparciu o naturalne składniki i ekstrakty, których siłą jest działanie poparte badaniami klinicznymi i naukowymi.
Zgodnie z nowymi trendami i najnowszymi technologiami staramy się stale podnosić nasze kompetencje w zakresie opracowywania innowacyjnych rozwiązań, zarówno procesów technologicznych jak i produktowych. U podstaw wysokiej jakości naszych produktów leży naukowa wiedza medyczna, wsparta nowoczesną technologią. Dlatego współpracujemy z naukowcami polskimi i zagranicznymi.
Bierzemy udział w promowaniu prac badawczo-rozwojowych zarówno w zakresie technologii produktowej jak i produkcyjnej. Współpracujemy z ekspertami z branży farmaceutycznej, z lekarzami oraz z jednostkami naukowymi.
Współpracujemy z uczelniami i instytutami naukowymi w kraju do których należy m. in. Politechnika Białostocka, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dysponując wiedzą połączoną z nowoczesną technologią dążymy do ciągłego rozwoju portfela produktów firmy BGM Pharma."
Specjalizujemy się w innowacyjne, przebadane produkty bazowane tylko na naturalnych składnikach aktywnych, z których najcenniejszym jest propolis."
Kiedy otworzyłam skrzynkę byłam zaskoczona,niestety moim oczom ukazała się koperta w "opłakanym stanie"zawartość była poza nią..znowu poczta popisała się w dostawie.
W kopercie(a właściwie poza nią) znajdowały się produkty tkj. Cortex żel dezynfekujący,Cortex maść na rany,Cortex dental oraz Cortex chusteczki.
Jak powyższe rzeczy sprawdziły się u nas?Zapraszam do dalszego czytania! 😊
Zacznę od "Cortex maść na rany"dlatego,że z tej maści najbardziej się ucieszyłam-zaraz dowiecie się dlaczego.
Jest to maść przeznaczona na rany i zmiany skórne u zwierząt.Na początku żel był przeznaczony dla Irona,ale kiedy dowiedziałam się o jego wszystkich właściwościach postanowiłam,że będzie stosowany na Silver'ku,który ma niestety mocne problemy ze skórą.
Sposób stosowania:
Dermatozy:Niewielką ilość maści nanieść bezpośrednio na zmienioną powierzchnię skóry za pomocą gazika lub opatrunku.Stosować codziennie rano i wieczorem do czasu wygojenia.
Ochrona łap:Niewielką ilość maści posmarować opuszki łap codziennie przed każdym spacerem.

Na poniższym zdjęciu Silver..
Jak widać nie wygląda to dobrze.Kot wydrapuje sobie sierść,ma ukąszenia i pomimo wielu prób dociekania co to jest,wyszło,że ma uczulenie.
Maścią smarowałam go według zaleceń,wiadomo na długo próbka mi nie wystarczyła,ale zdołała ukoić swędzenie i przyspieszyła zagojenie się ran.
Jestem bardzo zadowolona z efektów i przyznam,że kiedy skończyła nam się wyrzucałam pojemnik z wielkim bólem.Następny produkt to Cortex dental
Maść jest z przeznaczeniem na rany przeziębienia i dziąseł u zwierząt,zrobiona jest na bazie innowacyjnej formuły naturalnego propolisu i molekuły soli sodowej kwasu hialuronowego,o działaniu 4 w 1.

Sposób stosowania:
Maść nanieść na dziąsła lub podniebienie za pomocą gumowej szczoteczki lub bezpośrednio z palca.Stosować raz dziennie wieczorem.

Osobiście mam zawsze z tym problem i jest mi bardzo ciężko smarować dziąsła Irona,wcale mi nie pomaga.To prawda pokazuje zęby,ale nie w dobrym zamiarze 😉 

Wskazania:próchnica zębów,choroby przeziębienia i mikrourazy,rany w jamie ustnej,zapalenie dziąseł,afty,nadżerki,rany po ekstrakcji zębów,paradontoza,

Iron często podczas spacerów łapie kije,gryzie i znowuż łapie zabawki,w domu je twarde suszone gryzaki,jak nie patrzeć ciągle jest narażony(jak każdy pies) na urazy jamy ustnej.

Cortex dental jest stworzony do ochrony dziąseł zwierząt,wspomaga leczenie mikrourazów,przyspiesza gojenie,działa przeciwpróchniczo oraz leczy przyzębia.
Oprócz tego zapobiega tworzeniu kamienia nazębnego,działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
Ostatnią maścią jaką mieliśmy okazję testować to Cortex żel dezynfekujący.
Przeznaczony jest do odkażania,dezynfekcji i regeneracji zmian skórnych u zwierząt.

Sposób stosowania:
Niewielką ilość żelu nanieść bezpośrednio na zmienioną powierzchnię skóry za pomocą jałowego gazika bądź opatrunku w celu dezynfekcji rany,mikrourazu,ukąszenia lub ugryzienia.

Wskazania:dezynfekcja ran,stanów zapalnych skóry,infekcji ran otarć naskórka,owrzodzeń,świądu skóry,liszaji,czyraczności.

Jest to niezbędna maść,podczas spacerów psy są narażone na kleszcze co się wiążę z ukąszeniami,a Cortex jest na podrażnienia po kleszczach idealny.

Całkiem niedawno Iron podczas spaceru zahaczył o cierń przez co skaleczył łapę.Kiedy zobaczyłam ranę,odkaziłam psu.Uważam,że żel przyspieszył gojenie,ukoił ból oraz przede wszystkim zdezynfekował ranę.

Kolejny produkt to oczyszczająco-odświeżające chusteczki Cortex do higieny uszu,łap i sierści zwierząt.

Chusteczki są przeznaczone do szybkiego oczyszczenia i odświeżenia zwierząt.Dla mnie są wielkim plusem.Można je z łatwością w mieścić do torebki i podczas potrzeby wyjąć,a dzięki temu,że mają zapięcie nie tracą na wilgotności.
Niestety mamy pogodę jaką mamy,u nas jest na dworze aktualnie wielka klapa,wszędzie błoto,woda i nie jest się w stanie wrócić czystym,tym bardziej z tym małym wariatem 👅 Chusteczki cały czas mamy i z nich korzystamy,są naprawdę bardzo przydatne po spacerach.Z produktów jestem bardzo zadowolona,mogę polecić je każdemu właścicielowi pupila 😊

Zakupić je można klikając w ten link-http://www.vetishop.pl/
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania możecie je kierować poprzez fan page firmy https://web.facebook.com/dbajomniecortex/?fref=ts


Dziękujemy za możliwość współpracy 😊
Pozdrawiamy!


4 komentarze:

  1. Nigdy nie kupowałam takich preparatów, ale na wiosnę chyba się zaopatrzę w taką maść. A Silver super wygląda w plecionej obroży :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie mieliśmy potrzeby użycia takich produktów, Vasco to prawdziwy szczęściarz i jeszcze nigdy się nie skaleczył. Jeśli jednak to się zdarzy, na pewno wezmę te maści pod uwagę, bo wydają się naprawdę skuteczne :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawe produkty, może kiedyś będę miała okazję sama sprawdzić :)

    OdpowiedzUsuń