3 cze 2017

Test:Francodex pastylki oraz pasta do higieny jamy ustnej

 Testy preparatów linii Francodex dzięki sklepowi Zolux. Dziś chcę przybliżyć Wam dwa produkty do higieny jamy ustnej psa.Jeden, z którym nie miałam problemów z podawaniem i drugi,z którym mieliśmy pewne kłopoty,jesteście ciekawi? Na wstępie powiem Wam tylko, że Iron nie ma na razie problemów z kamieniem nazębnym po wcześniejszym preparacie,chociaż co do zapachu z mordki mogłoby być lepiej.

Na pierwszy ogień idą pastylki do usuwania kamienia nazębnego oraz nieprzyjemnego zapachu,dlatego,że z tym produktem miałam po raz pierwszy do czynienia,suplement w takiej formie bardzo mnie zaskoczył,oczywiście pozytywnie! 


 Przede wszystkim tabletki te są dość twarde, nie da się ich łatwo złamać,nie są tłuste i co bardzo mnie cieszy- nie śmierdzą a mają przyjemny zapach mięty.

Pastylki Iron zjadał z chęcią i za każdym razem kiedy słyszał otwierające się pudełko przybiegał ochoczo.Zjedzenie zajmowało mu nie dłużej niż 10 sekund.Podawałam je w taki sam sposób jak smakołyk,nie było potrzeby ukrywania ich w karmie.

Produktowi daję duży plus- nie wywołał on u psa rewolucji żołądkowych, spełnia swoje zadanie (przede wszystkim usuwa brzydki zapach,jeżeli chodzi o kamień nazębny nie zauważyłam dużej różnicy ze względu,że Iron nie ma z nim dużych problemów).Pasta dla psów


Drugim produktem jaki chciałabym Wam przedstawić jest pasta do zębów.
Tutaj się obawiałam,dlatego,że Iron jest psem,któremu nie łatwo przychodzą wszelkie pielęgnacje tym bardziej wkładanie szczoteczki do jamy ustnej i szorowanie zębów. 
Tak jak wspomniałam wcześniej,pies nie ma problemów z kamieniem nazębnym,dlatego też dużo nie będę mogła o nim powiedzieć. 
Pastę dostałyśmy ponad miesiąc temu, od tamtej pory starałam się myć zęby Ironowi 2-3 razy w tygodniu(według instrukcji).Tak samo jak ludziom,psom osad pojawia się za każdym razem po jedzeniu,dlatego po wzmaganiach(związanych z czyszczeniem) udało się za każdym razem szczoteczką go usunąć.
Na opakowaniu nie ma podanej konkretnej gramatury ile należy użyć pasty.
Ma ona przyjemny zapach i pies chętnie ją zlizuje.W opakowaniu znajdowały się dwie szczoteczki:jedna zakładana na palec, natomiast droga posiada dwie końcówki.

Podsumowując:Każdemu kto szuka produktów do higieny jamy ustnej swojego pupila,te mogę śmiało polecić.Oprócz tych rzeczy,firma oferuje kilka niezbędnych preparatów do pielęgnacji.

Zakupić powyższe produkty (i inne) możecie w sklepie Zolux 
I co Wy na to? Podajecie swoim psom produkty takie jak pastylki czy pastę do usuwania kamienia nazębnego? Czy mieliście do czynienia z produktami Francodex- jeśli tak jaki był tego efekt? 

2 komentarze:

  1. Zapewne tak jest, że nikt z ludzi nie przepada jeśli blisko nas niespodziewanie pojawiają się niezbyt ładne zapachy. Osobiście wtedy staram się mieć przy sobie neutralizator zapachów https://neutralizatoryzapachu.pl/ bez którego nie wyobrażam sobie swobodnie oddychać. Tym bardziej, że solidnie radzi sobie z niekoniecznie ładnym zapachem a nie maskuje go.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeżeli chcemy by powietrze było czyste oraz wolne od przykrych zapachów, to warto jest zadbać też o jego odpowiednią wilgotność. W domu do tego celu używam specjalnych urządzeń do nawilżania powietrza https://duka.com/pl/agd/nawilzacze-powietrza. Nawilżacze skutecznie chronią mnie przed wszystkimi skutkami przesuszonego powietrza, w którym nieprzyjemne zapachy mogą utrzymywać się przez długi czas. Zbyt suche powietrze może nawet powodować podrażnienia skóry, a także wywoływać alergie.

      Usuń