4 cze 2017

Nowy członek rodziny


Od razu mówię!Niech tytuł postu Was nie zmyli ;)
Nowy członek rodziny to duże wyzwanie,biorąc psa ze schroniska/hodowli bądź innych źródeł musimy liczyć się z masą obowiązków.Z psem nie tylko należy chodzić na spacery i się bawić,ale poświęcać mu uwagę również w innych kwestiach.Często psy mają problemy psychiczne,leki których się boją.Należy małymi krokami je przezwyciężyć by nie narastały w psychice psa.
Z psem należy regularnie chodzić do weterynarza,badać,szczepić i w razie konieczności leczyć.Często ludzie adoptując bądź kupując zwierzę nie zdają sobie sprawy ze wszystkich obowiązków i kiedy już sobie nie radzą z wychowaniem i przerastającymi ich obowiązkami porzucają czworonoga.To najgorsze rozwiązanie!często zadaje sobie pytanie,dlaczego ludzie adoptują zwierzę i kilka dni później oddają.Pytanie jak to jest możliwe,że pomimo rozmawiania i tłumaczenia o jego zachowaniu zdecydowali się na danego psa?

W dzisiejszym poście przedstawię Wam Ninę.Suczkę,u której w żyłach płynie krew psów północnych.Do schroniska została przywieziona wraz z  innymi dwoma psami-z Nutką i Nacho(prawdopodobnie rodzeństwo).Psy biegały po lesie w Jaraczu.W sumie nic więcej nie wiadomo,skąd tam się wzięły,jaki był powód,że się tam znalazły.Brat znalazł dom,natomiast dwie sunie szukają nadal odpowiedzialnych rodzin.
Miałam przyjemność kilka razy wyjść na spacer z sunią,poznałam ją bliżej i chwyciła mnie za serce.Wszystkie psy bardzo lubię,ale na prawdę rzadko się zdarza,że któryś pies tak mocno mnie ujmie i sprawi,że serce zabije mocniej.

Nina jest młodym psem,ma niecałe dwa lata.Jej żywioł to bieganie.Mogłaby cały czas biegać,chodzić i bawić się.Po prostu wulkan energii! I wiem,że to słowo często zniechęca,ale cóż zrobić jak taka właśnie jest Nina!Suczka potrzebuje domu,który zapewni jej przede wszystkim miłość,opiekę i która zna potrzeby tej rasy.
Nina jest przyjaźnie nastawiona do człowieka,z psami żyje w zgodzie,ale ze względu na jej nachalność trzeba uważać. 
Czworonóg jest ekspansywny.Oznacza to, że nie absorbuje uwagi człowieka w sposób ciągły i nie domaga się zabawy w każdej, wolnej chwili.

Jak już wcześniej pisałam sunia ma ogromne zapotrzebowanie na ruch, w związku, z czym doskonale dopasuje się do rytmu życia osoby aktywnej i kochającej wysiłek fizyczny. 

Siberian husky posiadają silną żądzę „przygody” czyli uciekinierstwo.  
Z umiłowaniem wolności łączy się jeszcze jedna cecha - niezwykła pomysłowość - otóż psy są w stanie wydostać się z domu/klatki/kojca w niezwykle szczwany i umiejętny sposób. Właściciel musi, zatem zaopatrzyć się dobre systemy zabezpieczające i mocną smycz, która ujarzmi zapędy zwierząt. Husky, które mają możliwość wybiegania się w ciągu dnia, o wiele rzadziej wychodzą spod kontroli właściciela. 

Właściciel, który troskliwie zajmie się Niną, może mieć pewność, że odwzajemni się bezwarunkową miłością i przywiązaniem. 

Jeżeli czyta to osoba zainteresowana suczką niech przemyśli adopcję Niny w 200%.

Sunia przebywa w schronisku Azorek w Obornikach(województwo Wielkopolskie) 

Kontakt w sprawie suni
Telefon:

+48 665 054 582
+48 605 922 630
+48 605 922 256
+48 61 29 60 017 (do godz. 18)Godziny otwarcia schroniska:
8:00 - 18:00 - od poniedziałku do piątku
9:00 - 13:00 - w sobotę
10:00 - 12:00 - w niedzielę
w święta nieczynne


Mam do Was prośbę-udostępnijcie post dalej,by więcej osób dowiedziało się o Ninie 


Pozdrawiamy!

2 komentarze:

  1. Powiem z doświadczenia, że jeżeli ktoś świadomie zdecyduje się na adopcję psa w takim typie, otrzyma wiele satysfakcji:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna i uśmiechnięta z niej suczka, więc myślę, że na pewno znajdzie kochającą rodzinę! Aż szkoda, że nie mamy warunków na trzeciego psa...!
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń