24 kwi 2017

Hej szczoteczko


"Hej szczoteczko,hej szczoteczko oooo,w lewo w prawo ......" kojarzycie tą piosenkę?
Tyle teraz mówi się o dbaniu jamy ustnej/zębów ludzi,a co z zwierzętami?O nich tak samo należy pamiętać.
Czworonogom w zaskakująco szybkim tempie tworzy się kamień nazębny,dlatego regularnie powinniśmy dbać o ich uzębienie.Dlaczego?A no dlatego,że w jamie ustnej znajduje się bardzo duża ilość bakterii,które mogą doprowadzić między innymi do stanu zapalnego,który jest ciężki w leczeniu.Oprócz tego tworzy się brzydki zapach w pysku..

Od dłuższego czasu stosujemy pastę ZymoDent,ciekawi działania?

SCANVET – O MARCE

Jest to producent suplementów oraz leków dla zwierząt domowych i gospodarskich istniejący na polskim rynku od 1991 roku.W procesie produkcji ważnym elementem są konsultacje z lekarzami weterynarii, co pozwala marce opracować receptury spełniające oczekiwania właścicieli zwierząt. Firma prowadzi  produkcję i dystrybucję swoich produktów jak i również czynnie bierze udział w organizowaniu rozmaitych konferencji dotyczących zdrowia zwierząt.

JAK DZIAŁA ZYMODENT?

Po pierwsze ogranicza ilość bakterii w jamie ustnej, a składniki zawarte w paście rozpuszczają istniejącą już płytkę nazębną – dzięki temu możemy zapobiec poważnym stanom zapalnym.Oprócz tego ZymoDent zawiera krzemionkę, która sprzyja abrazji płytki – cząsteczki krzemionki pozwalają w naturalny sposób ścierać powstały osad. Oraz pasta zmniejsza zapach z psiego jak i kociego pyska. ZymoDent jest produktem do codziennego stosowania.


PIERWSZE WRAŻENIA

Od razu co rzuciło mi się w oczy,to ekologiczne opakowanie,które dzięki swojej prostocie jest bardzo ładne i przykuwa uwagę.W środku znajduje się pojemnik z pompką(wielki plus!) oraz szczoteczka.
Jeżeli chodzi o dawkowanie,to nic prostszego 😃 1 porcja=jedno naciśnięcie dozownika.

JAK ZYMODENT SPRAWDZIŁ SIĘ U NAS?

Produkt stosowałam na Ironku,Silver'ku i Carmen'ce.Obawiałam się jak zareagują na to zwierzęta,w końcu po raz pierwszy miały styczność z takim zabiegiem jak szczotkowanie zębów.Jeżeli chodzi o koty-nie było większego problemu w myciu zębów,mruczki spokojnie wytrwały do końca(byłam w szoku,bo akurat po nich tego się nie spodziewałam).Tak niestety z Ironkiem było gorzej,ale po wzmaganiach z każdym dniem było lepiej.SKŁAD

Enzymy: laktoperoksydazy,laktoferyny i oksydazy glukozowej oraz  delikatny środek abrazyjny(ścierający) na bazie krzemionki.

ZAPACH 

ZymoDent ma aromat mięsny. Przyznam,że sama go nie wyczuwam,ale zwierzęta z pewnością.Pasta ma niewielkie grudki, które pełnią funkcję „trącą”.

Podsumowując 

Pastę stosujemy już kilka tygodni i z pewnością mogę ją polecić,to co zauważyłam po stosowaniu to mniej przykry zapach z jamy ustnej oraz widocznie mniejszy osad na zębach.

Produkty są dostępne w lecznicach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych.


A Wy jak dbacie o zęby Waszych pupili?

5 komentarzy:

 1. Świetna recenzja! My nie używaliśmy jeszcze pasty, podaję po prostu Vasiowi specjalne smakołyki. Ostatnio pani weterynarz stwierdziła, że jego ząbki są w bardzo dobrym stanie, jeśli jednak się to zmieni to zainwestujemy w ten produkt ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę musiała w niedługim czasie w jakąś pastę zainwestować, bo Loki nie ma takich ładnych zębów, jak miał nasz poprzedni pies:)
  Jestem ciekawa czy pozwoli sobie wyczyścić;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie tego typu szczoteczki może i pomagają w utrzymaniu zapachu z pyska psa lub kota. Jednak gdy mamy ogólnie do czynienia z zapachem zwierzęcia to nie każdemu taka woń może się podobać. W tym przypadku ja stosuję neutralizator zapachu https://neutralizatoryzapachu.pl/3-zwierzeta gdyż wiem jak bardzo skuteczny jest i to jak dobrze działa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli używamy takich rzeczy to znaczy że dbamy o nasze zwierzaki i to dobrze. Ja jeszcze zdecydowałem się postawić w domu oczyszczacz powietrza https://zdrovi.pl/k/oczyszczacze-powietrza/ bo wolę oddychać czystym powietrzem na co dzień.

  OdpowiedzUsuń