7 sty 2017

Iron-wychowanie od nowa


Długo zwlekałam by napisać coś na ten temat...Iron... w skrócie nieusłuchany,niegrzeczny pies z lekką nadwagą spowodowaną jedzeniem ciastek :p 
 ''mogę ciastki''?
Najlepsze to te kocie 😉 

Wczoraj zamówiłam potrzebne rzeczy,które z pewnością pomogą mi w tresurze-teraz tylko czekać aż kurier przyjedzie 😃
W nieco późniejszym  czasie nie ominie nas spotkanie z odpowiednią osobą,która nam pomoże z Ironkiem,ale póki co musimy sobie dać radę.Jeżeli znacie jakieś sposoby jak skupić uwagę psa na przewodniku z chęcią poczytam,ale nie wiem czy istnieje jakaś skuteczna metoda w przypadku Irona. Przeczytałam już bardzo dużo poradników,ale u nas niestety metody w nich zawarte okazały się bezskuteczne...Zabawki,jedzenie-super do czasu gdy pojawi się drugi pies,ja przestaję go interesować.


Niestety podczas spacerów Iron pędem biegnie do innego psa, większość osób po prostu sobie tego nie życzy( ja to rozumiem).Mój pies nie należy do aniołków i na każdego psa inaczej reaguje,dlatego zależy mi by Iron koncentrował się na mnie bez względu na rozproszenia.


Codzienność 👆🐶 ma mnie w swoich,włochatych czterech literach. Macie podobną sytuację,a może przeciwnie,pies nie opuszcza Was na krok i jest wpatrzony jak w obrazek? :) 

Pozdrawiamy Natalia&Iron!Ps.Pewnie zauważyliście nowy dizajn bloga,co o nim sądzicie?Może byście coś zmienili? jestem otwarta na sugestie 😊 

8 komentarzy:

 1. W takim razie powodzenia w wypracowaniu skupienia na sobie! Musi Wam się udać :) My też mamy problem ze skupieniem Neli na mnie lub podbieganiem do innych psów, ludzi, ale też ciągle nad tym pracujemy - dużo dają grupowe spacery. Dzięki nim już jest duużo lepiej :P A nowy wygląd bloga jest super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szablon jest super, nic bym nie zmieniała!
  Jeśli chodzi o skupianie się psa na przewodniku... U nas to jest trochę dziwnie, bo z jednej strony Hera jest bardzo, bardzo niesamodzielna i musi mieć mnie obok, zwłaszcza poza domem, ale z drugiej, tak samo jak Iron, kiedy zobaczy innego psa - fiksacja. Nie da się jej nijak wyrwać z tego stanu i myślę, że to może być trochę moja wina. Chciałabym w tym roku, skoro nie możemy się skupiać na psich sportach, skupić się na socjalizacji właśnie i jej problemie z agresją wobec innych psów... Ale też przydałaby mi się konsultacja z behawiorystą, bo ciężko samemu ocenić podstawę problemu i pracować z psem, zwłaszcza że dla mnie (jak pewnie dla każdego przewodnika) ta sprawa ma podłoże emocjonalne i jej nieodłączną częścią są uczucia, zwłaszcza te negatywne, które też nieźle potrafią psu zamieszać w głowie...
  Powodzenia w pracy, pozdrawiamy! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas skupienie jest super, ale tylko w domu i na podwórku. Niestety, Kaprys podobnie jak Iron, gdy tylko widzi innego psa, to chce do niego biec. Na szczęście mieszkamy na wsi i tam gdzie chodzimy na treningi nie ma psów :). Ja również życzę Wam powodzenia w osiągnięciu wymarzonego celu!

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas również ze skupieniem nie jest zbyt dobrze. W domu jest ok, ale już na podwórku nie bardzo, bo ciągle kręcą się inne psy i Vasco koniecznie chce się z nimi pobawić. Życzymy ociągnięcia celu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas kiedyś było bardzo podobnie, powodzenia! Jest o co walczyć! :)

  OdpowiedzUsuń