21 lip 2016

Szafa Irona

Kiedyś nadchodzi ten czas-czyli podsumowanie psiej szafy :) u nas nadszedł on dzisiaj.
Iron jest młodym psem,dlatego większość jego rzeczy to zabawki.Zacznijmy od piłek.

PIŁKI
Tenisowe:Aktualnie mamy ich osiem,jednak liczba ciągle się zmienia,Iron ciągle gubi zabawki-a to w wysokiej trawie,w wodzie,zdarzyło się nawet,że dwie zakopał .
 Piszczące:Czerwona,to jedna z ulubionych zabawek Irona jednak nie koniecznie lubiana prze ze mnie.Pies potrafi przez pół dnia odprawiać ''koncert''.
Zielona-jedna z pierwszych zabawek szczylka. 
 MOJE/JEGO:Tak..właściwie to już nie moje,bo przecież co ja zrobię z takimi piłkami?Oczywiście za nim Iron je dopadł wyglądały nieco inaczej.Piłka siatkowa została ''pożarta'',wnętrza nie ma i jest cała w dziurach.Natomiast druga o dziwo jeszcze ''żyje''.

SZARPAKI
Robione przeze mnie:Dwa pierwsze mają prawie rok. Zrobiłam mu je w pierwsze dni kiedy zamieszkał z nami Iron i przetrwały do dzisiaj.Dwa niżej jeszcze nie używane :p

Kupne:Wszystkimi uwielbia się bawić,niestety pomarańczowo czarny stracił dzisiaj swoją rolę i został  pogryziony tak,że po całym pokoju leżały same nitki.
 Wygrany w konkursie u LADY Jeden z jego ulubionych.

 INNE:
Boczek-jedna z moich ulubionych zabawek..moich,ale przede wszystkim Irona! :) Piszczący szarpak? można go tak nazwać,czyli dwie rzeczy połączone w całość.
Obok piłka z pianki-wygrana w konkursie TU,która świetnie nadaje się do wody,jednak staram się ją oszczędzać przed Ironowymi zębiskami.
Kolejna zabawka to pozostałość po zabawce do przeciągania-niestety została tylko piłka,ale nic straconego,ponieważ świetnie nadaje się do aportu.
Frisbee:
Na zdjęciu jedno(miękkie),natomiast drugie leży w szafie.Dysk wiele przeszedł,czyli poznał co znaczy być pogryzionym i jest nieco zniekształcony.Drugie jeszcze nowiutkie czeka na ''ochrzczenie''.


SMYCZE
ZWYKŁE:Używana praktycznie codziennie-czarna z pomarańczowym wzorem.
Niebieska może tylko 3 razy użyta,natomiast zielona jest po poprzednim psie,przez Irona nie używana.


AUTOMATYCZNE:Najczęściej chodzimy na czarnej Flexi. Czerwone są również firmy Flexi jednak używane zdecydowanie rzadziej.


KAGAŃCE
Na razie posiadamy tylko jeden,niestety Iron nie znosi go.Każda próba założenia kończy się warczeniem,a w gorszym przypadku ugryzieniem...
OBROŻE
Na zatrzask:Iron ma dwie czerwone obroże jedną firmy AniOne,która służy mu już od roku,drugą (firma nieznana) w obydwóch chodzi na przemian.
 Taśmowa i łańcuszek:Obydwie nie są teraz używane.


SZELKI
W chwili obecnej posiada trzy pary szelek,pierwsze czarne-nie są teraz  przez nasz używane ze względu na złe wspomnienia z nimi związane..Czerwone AniOne oraz czarne zakładam mu je niemal na każdy spacer.Są wytrzymałe,praktyczne i z wygodnego materiału.
Czerwone szelki swoje już przeszły,pod naszą nieobecność zostały pogryzione(dokładnie klamra) jednak po ''operacji'' znów ''żyją'' i świetnie się sprawują.

PIELĘGNACJA
Dla Irona mam specjalną szczotkę,jednak została ona kupiona dla kotów :p Niestety Iron bardzo nie lubi być czesany tym bardziej tym przyrządem.Do  czesania długich kłaków przy ogonie,tyłku i uszek używam grzebienia(który jest przeznaczony specjalnie dla niego).Jeżeli chodzi o szampon,to nie używamy jednego rodzaju.Poniżej kilka innych jeszcze specyfików między innymi tj. sprej na kleszcze,pchły,kropelki do uszu,maść do ochrony łap i inne...

YYYYYY...-niezbędnik psa :p  
Czyli kamizelka odblaskowa na noc-aktualnie nie używana(ponieważ jest dosyć jasno) oraz chusta ozdobna,która towarzyszyła mu zawsze jak był małym szczeniorem.

Jeżeli chodzi o karmy,przekąski i inne tego typu rzeczy nie będą pisała dlatego,że cały czas się zmieniają,próbujemy nowych smaków oraz rodzajów.

Czy potrzebne są mu te wszystkie rzeczy?
Uważam,że nie,ale uwielbiam kupować dla niego nowe rzeczy,może nie koniecznie tracić pieniądze,ale czego się nie robi dla swoich zwierząt. :) 

Pozdrawiam Natalia&IronPost przeczytany? No to śmiało - pisz komentarz! ;)
Każdy jest dla mnie  ogromną motywacją!

8 komentarzy:

 1. Dużo rzeczy ma :D
  A jaką karmę najczęściej mu kupujesz ? :)
  Pozdrawiamy
  Klaudia&Czester

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma jakiejś stałej,często Buchers,pedigree(wiem nie za dobra) :p oraz Brit,ale często próbujemy czegoś nowego,stałej nie ma. Pozdrawiam!:)

   Usuń
 2. Bardzo fajne zabawki ;) Mam pewną prośbę... Możesz dodać gadżet "obserwatorzy" ? (układ -> dodaj gadżet -> więcej gadżetów -> obserwatorzy)

  Pozdrawiamy
  Biały Krukk

  OdpowiedzUsuń
 3. Witajcie,super zabawki #Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń