11 lis 2017

Nie masz co robić?Zajmij się sobą!


Obgadywanie na forach to codzienność,gdzie nie spojrzymy tam już możemy zauważyć panią X która o nas pisze.
Jesteśmy szczęśliwi,bo doszedł do nas nowy członek rodziny automatycznie się tym chwalimy na kochanym facebook'u - co się zaczyna dziać?
Od razu ze wszystkich stron jesteśmy krytykowani.Ten pies nie jest dla nas,my nie damy sobie rady.Na myśl nasuwa się wiele nurtujących pytań, między innymi skąd dana osoba wie i zna nas na tyle dobrze by wysuwać takie wnioski? 
Zazwyczaj są to opinie ludzi zewnątrz, z którymi nie mamy na co dzień nic wspólnego,a kontakt z danymi osobami opiera się na wysyłaniu wiadomości przez portale społecznościowe i raz na miesiąc spotkaniu na zawodach czy spacerach,które i tak wychodzą nie tak jak byśmy chcieli.
*Wspólny spacer,jednak ma tą regułę,że powinien być wspólny. Dlaczego powinien? A no dlatego,że jednak nie zawsze tak jest a osoby, z którymi się umówiliśmy zazwyczaj zajmują się tylko swoim psem i oddalają się by potrenować,a Ty tak naprawdę jesteś w dziwnej sytuacji.
Nie każdy trenuje coś ze swoim psem,co innego jest spotkać się w celu socjalizacji i wspólnych pogawędek a osobną sytuacją jest wspólny (jednocześnie osobny) trening.

Kolejny przykład, kupiliśmy karmę naszemu Fafikowi,zaczyna rozgrywać się walka między zwolennikami a przeciwnikami dawania psu danej karmy,w końcu według niektórych my krzywdzimy naszego psa:
"Ty się śmiesz nazywać psiarzem,a podajesz psu tą truciznę (czyt.Pedigree czy inne podrzędne karmy)".Takich przykładów jest wiele wystarczy pięć minut poświęcić na przeczytanie mało mądrych komentarzy na grupach psiolubnych.

Naprawdę czy już w tych czasach nikt nie ma własnego życia tylko musi wtrącać się w nie swoje sprawy.Nie znam sytuacji,ale wypowiem się.Te wyrażenie  zaraz zawiśnie na mojej ścianie,bo jest niestety codziennością wielu ludzi,a mi będzie przypominało o rzeczach jakich można uniknąć- wprowadzaniu ludzi w błąd,obrażaniu i docinaniu.Bitwa między danymi grupami zakończy się w tedy kiedy administrator wyłączy komentowanie posta bądź usunie poszczególne osoby z "psiego komitetu".

💣

Inna sprawa czy każdy musi robić to samo?

Psiarze to jedna wielka rodzina.Doprawdy?
Z takimi określeniami bardzo często się spotykam,ale czy to prawda?Otóż nie,bo im dłużej siedzę w psim światku tym bardziej mam ochotę z niego wyjść,rzucić to wszystko i przysłowiowo wyjechać w Bieszczady.
Z natury jestem osobą niezależną,bardzo nie lubię gdy ktoś narzuca mi daną rzecz,każe coś zrobić. Wtedy od razu włącza mi się impuls,by tego nie robić."Weź zacznij coś ćwiczyć z tym psem", "On to ma predyspozycje do frisbee,nie zmarnuj tego","A ty chcesz coś robić z tym niskopodłogowcem?" ,"Sztuczki są już pasee","Ten pies?Żartujesz!No przecież bierz bordera,on jest naj naj i naj!","To zrób inaczej","Agility to jest to co musisz zrobić jak najszybciej".Jestem otwarta na opinie innych,przecież to nic złego pod warunkiem,że jest ona wartościowa,a nie powiedziana tak,by podciąć komuś skrzydła,czy powiedzieć,że jest ktoś najgorszy i najlepiej to sobie niech odpuści.Ludzie powtórzę, wartościowe "Jeżeli chcesz by Twój pies bardziej był posłuszny musisz dawać mu czytelniejsze sygnały,jeżeli masz czas to Tobie pokażę" a nie "Ty to robisz źle,najlepiej oddaj psa bo będzie to dla niego lepsze,w końcu sobie z nim nie radzisz".Poszczególni rodzą się z darem(albo jak kto woli - szczęściem) i dużo rzeczy im wychodzi.Pewni ludzie po przeczytaniu książek,poradników są w stanie sami pracować ze swoim psem,inni wolą ( ale tutaj nie bądźmy ograniczeni,niektórzy chcą a z pewnych powodów nie mogą,ale to już temat na osobny wpis) sięgnąć rad doświadczonych osób w praktyce i jeździć na seminaria.

Nie każdemu wszystko sprawia radość,poniektórym lepiej będzie z psami kanapowymi a innym z aktywnymi,dlatego wybierając psa sami wiemy najlepiej jaki nam będzie najbardziej odpowiadał.Po to są wszystkie informacje,by je czytać i dowiadywać się nowych ciekawostek.Możemy zapytać hodowców,ale tutaj można się spotkać z odmową sprzedania nam szczeniaka,z powodu braku  doświadczenia z daną rasą.Dla mnie osobiście to absurd,bo po to ktoś się stara i próbuje otrzymać wszystkie wskazówki dotyczące wychowania danej rasy by się jak najlepiej przygotować,a w zamian zostaje odstawiony z kwitkiem.

Tak więc, naprawdę zajmijmy się sobą,nie wtrącajmy się w cudze życie,bo każdy zrobi to co będzie uważał za słuszne.Nie potrzebne jest wszczynanie awantur na portalach i obrażanie innych.Zamiast wypisywania właśnie komuś przykrego komentarza do postu,lepiej się zastanowić,po co to wszystko,jaki to ma sens,czy to coś zmieni?


Dzisiaj zostawiam Was z takimi moimi przemyśleniami,może macie podobne odczucia?Co Was nurtuje w "psim światku?
15 komentarzy:

 1. Ja nauczyłam się to już ignorować, tak totalnie. Czasami coś poczytam, posłucham..ale nie wdaję się w dyskusje. To chyba najbardziej słuszna opcja.

  OdpowiedzUsuń
 2. każdy z nas powinien sobie sam psa dobierać do swoich predyspozycji ja mam kanapowego i czasami lubię też z nim wyjść na jakiś krótki spacer:)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy tylko widzę jakąś dyskusję, w której pewien X głosi swoje "mądrości", o których nie ma zielonego pojęcia, jak najszybciej staram się ominąć dany post/artykuł/komentarz. Jak to mówią "Nie wiem, ale się wypowiem". Zdarza się, że takie wypowiedzi okropnie mnie irytują, więc wolę ich nie czytać. Jeśli już coś takiego jest skierowanie ku mojej osobie, po prostu to ignoruję.
  Zgodzę się z tobą, że konstruktywna krytyka czy też opinia jest lepsza niż zwykłe obrażanie, które potrafi naprawdę zdemotywować.
  Szczerze mówiąc, nie potrafię zrozumieć nachalnego wciskania nosa w nie swoje sprawy.

  Pozdrawiamy,
  Oliwia i Plato

  OdpowiedzUsuń
 4. To trzeba olać. Jest taki typ osób, co muszą skomentować, bo inaczej się uduszą. A ich racja jest najsłuszniejsza na całym świecie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam koty i one same wychodzą na spacer, marze o piesku, ale duży obowiązek :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie to już teraz nie maja co robić! Tylko patrzą na kogoś zamiast na siebie. Co im daje podcinanie skrzydeł innym? To nie ich pies. Co innego jakby się czepiali jakby ktoś znęcał się nad zwierzęciem ale przeważnie wtedy nikt nic nie widział.
  Masz przepięknego psa i przepięknego bloga ❤️ Bardzo chciałabym się dowiedzieć jak go zrobiłaś, bo sama bym swój zmieniła ❤️
  Pozdrawiam ciebie i Twojego przepięknego pieska 🐾

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda,bardzo często jak coś się dzieje,to nikt nic nie widzi.

   Wygląd bloga nie jest moją zasługą,ja tylko dobierałam kolory i układ -sama nigdy chyba bym nie zrobiła takiego - nie znam się na tych wszystkich kodach html :p Na samym dole bloga po naciśnięciu czarnego paska zostanie się prze kierunkowanym do osoby,która go wykonała ❤️ Także pozdrawiam! :D 🐾

   Usuń
 7. Ja od wielu lat nauczyłam się dystansu do takich sytuacji!

  https://www.strong-power.pl/

  OdpowiedzUsuń
 8. Komentowanie i ocenianie to rzecz ludzka a internet pozwala na przekraczanie granic w tych kategoriach niestety...
  pozdrawiamy
  http://podopieczni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękny pies.
  Ludzie to złośliwe istoty i lubią niszczyć wszystko co popadnie. A net teraz jest siedzibą hejtów złośliwości i pisania pierdołów. Mimo to głowa do góry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym poście nie chodzi o mnie ( chociaż wiem,że tak też jest)- napisałam tutaj moje spostrzeżenia.
   Ps.Przekaże Ironkowi <3

   Usuń
  2. Natalio nie dotyka to bezpośrednio Ciebie ale też ogółu. Tak to już jest. Ludzie są bezkarni. A Ci co pasji nie mają to lubią się wtrącać tam gdzie nie trzeba. :)

   Usuń
 10. Z psiego światka uciekłam już dawno, dawno temu. W dyskusje dotyczące psów i innych pierdół się nie włączam, szkoda nerwów... Coś czego brakuje wielu właścicielom i psiarzom to rozpoznawanie granic, które często są przekraczane.
  Pozdrawiamy! |nasz blog

  OdpowiedzUsuń
 11. I see your blog daily, it is crispy to study.
  Your blog is very useful for me & i like so much...
  Thanks for sharing the good information!
  หนังไทย

  OdpowiedzUsuń