30 kwi 2016

W jakim wieku zacząć naukę z psem

Wiele osób uważa,ze naukę psa powinno się zaczynać dopiero gdy pies ma rok.Jednak to błędne przekonanie.
Za wychowanie,uczenie psa powinno się zacząć już od szczeniaka.
Już od małego trzeba wpajać szczeniakowi co może,a co nie,ponieważ później kiedy już będzie starszy problemy z nim będą narastały.Z szczeniakiem najlepiej zacząć od prostych komend i sztuczek,powtarzać je co 2-3 dni by piesek nie zapomniał.
Sama zaczęłam z Ironem w wieku ok 3-4 mies.Gdy go adoptowaliśmy był w tym wieku.pomimo,że był taki młodziutki wiele w życiu przeżył.Miał już wbite zachowanie do główki,które zostanie.Od początku nie lubił płci męskiej.Wcześniej objawiało się to strachem jednak zanim się spostrzegliśmy strach przemienił się w agresję :( Popełniliśmy błąd,że od początku nie pracowaliśmy nad jego zachowaniem i wszystko usprawiedliwialiśmy,że to szczeniak.
Dlatego najlepiej zacząć od początku z wychowaniem i uczeniem psa.

A Wy co sądzicie na ten temat? Piszcie w komentarzach ;)

Podobał Ci się post? Uważasz,że jest gdzieś błąd? jeśli tak,to poinformuj nas o tym ;) 

2 komentarze:

  1. Zgadzam się z tobą ;) Lu zaczęłam uczyć już 2 dnia jak z nami była i szło nam tak sobie. Za to teraz sunia uwielbia pracować (szczególnie za smaczki) ;) I bardzo szybko się uczy! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. zwykle biorąc szczeniaka ma się psa 2miesięcznego (8tygodni) - mysle ze w tym wieku mozna już pieska uczyć paru różnych rzeczy. Siad powienien opanować w 2-3dni :) albo i szybciej, zalezy jak szybko zaklimatyzuje sie w nowym domu.

    Michał
    http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/szkolenie-szczeniat/kiedy-zaczac-szkolic-psa-szczeniaka-i-od-czego-zaczac/

    OdpowiedzUsuń