12 sie 2019

Projekt + mały konkurs


Cześć, dziś temat dosyć na czasie gdyż o dbaniu o naszą planetę jest naprawdę głośno.Tylko dlaczego pomimo tego nadal żyje tylu ludzi w niewiedzy?
Problem tkwi w tym,że część osób nie jest doinformowana a pozostała nic sobie z tego nie robi ...
W tym poście nie chcę się rozpisywać jak należy dbać o nasze środowisko,dlatego w wolnym czasie zachęcam do poczytania podlinkowanych wpisów ~~~
https://lublin.naszemiasto.pl/jak-dbac-o-srodowisko-11-przykladow/ar/c3-4874634
https://www.polskieradio.pl/10/4339/Artykul/1675982,Ekologia-zawsze-modna-Jak-dbac-o-nasza-planete

       ~~~ za to powiem Wam o moim pomyśle i każdego zachęcam do przyłączenia się! 
Dbać można na różne sposoby,ale co zrobić by dotarło to do większej ilości osób?Najczęściej jest to chwytliwy tytuł,nagłówek ale! co jeśli spojrzymy na to w inny sposób?

#SprzątajRazemZNamiNaWesoło  

O co w tym wszystkim chodzi?
Jeżeli widzicie jakieś śmieci - nie ważne czy to jest jedna plastikowa butelka czy cały stos śmieci w lesie. Posprzątaj i zrób zdjęcie w śmiesznej pozie,z dziwną miną i oznacz powyższy hasztag.
Bo sprzątanie nie musi być nudne 😃
Czasami trudno jest się przemóc,ale jeżeli damy przykład innym to będą oni nas naśladować - tak działa ludzki mechanizm i może pora to wykorzystać? 
Sama nie posiadam nadludzkich zdolności a mój blog nie ma aż takich zasięgów,dlatego tak ważne jest by rozpowszechnić ten mały projekt. 
I nie chodzi mi tylko o śmieci,ale także o psie kupy,które zapewne widzicie na każdym kroku.Oczywiście nie każę nikomu sprzątać po cudzym psie :p każdy sprząta po swoim! i tu także wstawiajcie zdjęcia w śmiesznych sceneriach,pozach - po prostu ma być zabawnie. Ostatnio po internecie krąży obrazek co doprowadza "normalnych ludzi" do zawału a co "psiarza".
Tam oczywiście nic innego jak woreczki na psie skarby. (Niestety nie pamiętam kto jest tego autorem,ale jak wiecie to możecie podlinkować dla innych).
I to jest prawda,bo każdy przeżywa szok jak okazuje się,że w kieszeni,nerce czy gdziekolwiek indziej nie ma woreczka. A i jeszcze jedno! Nawet jak się odnajdzie gdzieś na dnie saszetki czy dozownika to uwaga - jest dziurawy - nie, nie polecam nikomu się przekonać dopiero po fakcie :/ 
Chyba najbezpieczniej by nie zapomnieć woreczków jest je gdzieś przymocować np. do saszetki - jeżeli nam codziennie towarzyszy,czy do smyczy (chociaż mnie ta opcja dyndania na smyczy denerwuje - no ale jak kto lubi💩😆 ) My akurat posiadamy taki czerwony dozownik więc dla ciekawskich podlinkuję tutaj. - KLIK 


A teraz mała zachęta do rozpowszechnienia akcji,czyli mały konkurs dla każdego z niespodzianką! Dwa najciekawsze lub/i  najśmieszniejsze zdjęcia wygrywają.
By wziąć udział wystarczy wykonać zdjęcie jak sprzątacie na wesoło i oznaczyć nas hasztagiem #SprzątajRazemZNamiNaWesoło oraz #Ironniesamowitypieskonkurs
na FACEBOOKU LUB INSTAGRAMIE i gotowe. Konkurs trwa do 12.10.19 ale akcja się nie  kończy  - pamiętajcie ;) 
Zdjęcia będą pojawiać się w galerii na fb naszej strony :)

To już wszystko w dzisiejszym poście,zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji, hasztagi możecie dodawać wszędzie: Facebook, Instagram, platformy blogowe itp :p

1 komentarz: